Start Dotychczasowa działalność Działalność 2003
Działalność 2003 Drukuj

Działalność Koła Naukowego Rozwoju Regionalnego w roku 2003

10 styczeń 2003r.

Udział członków Koła w konferencji zorganizowanej w Hotelu SAOL w Krynicy Zdrój pod hasłem: „Sądecczyzna w drodze do Unii Europejskiej – szanse i wyzwania” w ramach Sądeckiego Forum Europejskiego.

W konferencji tej uczestniczyli: Piotr Lityński, Jakub Kilarowski, Albert Machowski, Anna Ruman, Sylwia Słaby, Estera Chłopek, Agnieszka Chronowska, Anna Adamczyk, Beata Groń, Elżbieta Bożek oraz Katarzyna Gancarczyk.

9 maj 2003r.

Wyjazd członków Koła na III Konferencję Studenckich Kół Naukowych zorganizowaną przez Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej „Spatium” z Uniwersytetu Łódzkiego. Tematem obrad był „Rozwój miast i regionów w procesie integracji europejskiej”.

Członkowie Koła wygłosili następujące referaty:

• „Możliwości rozwoju turystyki na Sądecczyźnie w kontekście wejścia do Unii Europejskiej”
    Agnieszka Jeremenko, Marek Tobiasz
  • „Rynek pracy Sądecczyzny w perspektywie wejścia do Unii Europejskiej”
    Anna Ruman, Sylwia Słaby

30 maj 2003r.

Koło Naukowe współpracując z Studenckim Kołem Naukowym Polityki Regionalnej Akademii Ekonomicznej w Krakowie zorganizowało I Ogólnopolskie Sympozjum Kół Naukowych nt.: „Rozwój lokalny i regionalny – konkurencyjność polskiej przestrzeni – Unia Europejska”.

Podczas sympozjum referaty wygłosili:

• „Marketing terytorialny w rozwoju lokalnym”
    Jakub Kilarowski
  • „Współpraca międzynarodowa i międzyregionalna w Województwie Małopolskim”
    Urszula Kulig

4 – 6 wrzesień 2003r.

Wyjazd członków Koła na XIII Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdrój. Tematem obrad forum było „Rozszerzenie Unii Europejskiej – pierwszy czy ostatni etap integracji”. W pracach przygotowawczych, a także podczas Forum brali udział członkowie naszego Koła, którzy pracowali w charakterze pomocy organizatora Forum Ekonomicznego, m.in. byli to: Kinga Bieniek, Estera Chłopek, Agnieszka Chronowska, Beata Groń, Sylwia Słaby, Anna Ruman, Albert Machowski, Marek Tobiasz,  Grzegorz Marcisz, Joanna Mirek, Agnieszka Jeremenko, Renata Tokarczyk, Agnieszka Szewczyk, Marzena Biel, Renata Lisowska, Monika Klocek, Jarosław Kostecki, oraz Sylwia Bieniek.

5 – 6 grudzień 2003r.

Wyjazd członków Koła na Konferencję Kół Naukowych do Piły, gdzie został wygłoszony referat nt. „Rozwoju społeczeństwa informacyjnego”. Autorkami referatu były Anna Ruman, Sylwia Słaby oraz Agnieszka Szewczyk.