Start Dotychczasowa dzia┼éalno┼Ť─ç Dzia┼éalno┼Ť─ç 2009
Dzia┼éalno┼Ť─ç 2009 Drukuj

Dzia┼éalno┼Ť─ç Ko┼éa Naukowego Rozwoju Regionalnego w roku 2009

4 - 6 marzec 2009r.

Udzia┼é przedstawicieli Ko┼éa Naukowego Rozwoju Regionalnego (tj. Justyna Por─Öba, Marzena Pustu┼éka) w II Mi─Ödzynarodowej Konferencji ÔÇ×Transgraniczna turystyka ekologiczna jako szansa rozwoju regionuÔÇŁ L'ubovnianske K├║pele (S┼éowacja)

4 - 7 marzec 2009r.

Udzia┼é przedstawicieli Ko┼éa Naukowego Rozwoju Regionalnego w I Og├│lnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej nt. ÔÇ×Kryzysy na rynkach finansowych, a rozw├│j gospodarczyÔÇŁ organizowanej przez Studenckie Ko┼éo Naukowe ÔÇ×BONUSÔÇŁ Instytutu Finans├│w dzia┼éaj─ůce przy Pa┼ästwowej Wy┼╝szej Szkole Zawodowej w Nysie.

Referaty wygłoszone podczas konferencji:

• ÔÇ×Analiza przyczyn oraz sposoby wyj┼Ťcia z kryzysu walutowegoÔÇŁ
    Alina Poręba, Agnieszka Kołbon
  • ÔÇ×Turystyka w dobie kryzysu finansowegoÔÇŁ
    Michał Nosal, Bartłomiej Gryźlak

26 marzec 2009r.

Pomoc w organizacji Dni Otwartych Instytutu Ekonomicznego Pa┼ästwowej Wy┼╝szej Szko┼éy Zawodowej w Nowym S─ůczu.

31 marzec 2009r.

Warsztaty naukowe po┼é─ůczone z wyjazdem naukowo - integracyjnym w Krynicy - Zdroju. Celem spotkania by┼éo nawi─ůzanie wsp├│┼épracy z W┼éadzami Miasta i Gminy Krynica ÔÇô Zdr├│j oraz zapoznanie si─Ö z podejmowanymi dzia┼éaniami w zakresie planowania rozwoju lokalnego, bie┼╝─ůcymi oraz planowanymi inwestycjami a tak┼╝e z promocj─ů regionu. Sesji przewodniczy┼é
dr n. ekon. Dariusz Re┼Ťko
- zast─Öpca burmistrza Krynicy-Zdroju.

24 ÔÇô 26 kwiecie┼ä 2009r.

Organizacja Mi─Ödzynarodowej Konferencji K├│┼é Naukowych pt. ÔÇ×Wsp├│┼éczesne Kierunki Urbanizacji Przestrzeni EuropejskiejÔÇŁÔÇôÔÇ×Contemporary Trends In The Urbanization Of Space In EuropeÔÇŁ b─Öd─ůcej kontynuacj─ů rozwa┼╝a┼ä z lat wcze┼Ťniejszych nad tematyk─ů szeroko poj─Ötego rozwoju lokalnego. Przedsi─Öwzi─Öcie realizowane jest w ramach wsp├│┼épracy Ko┼éa Naukowego Rozwoju Regionalnego z Ko┼éem Naukowym Polityki Regionalnej z UEK Krak├│w oraz przy pomocy Ko┼éa Naukowego Marketer dzia┼éaj─ůcym przy Instytucie Ekonomicznym PWSZ w Nowym S─ůczu.

Miejscem Konferencji był Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Referaty wygłoszone przez naszych studentów podczas konferencji:

• ,,Spo┼éecze┼ästwo informacyjne jako wsp├│┼éczesny kierunek rozwoju w Europie"
    Rosiek Marzena, Małgorzata Radziak,
  • ,,Formy u┼╝ytkowania teren├│w zielonych miasta jako wsp├│┼éczesny kierunek kszta┼étowania jego struktury funkcjonalno - przestrzennej"
    Dawid Michalik, Marzena Rosiek, Małgorzata Radziak
  • ,,Przyczyny, skutki i konieczne kierunki zmian w procesach urbanizacji miast."
    El┼╝bieta Paniak, Iwona Mrozowska

29 - 30 kwiecień 2009r.

Udzia┼é cz┼éonk├│w KNRR w badaniu ankietowym nt. bezpiecze┼ästwa publicznego przeprowadzonego w ramach wsp├│┼épracy z Policj─ů na osiedlu Millenium w Nowym S─ůczu. Opracowanie raportu z przeprowadzonego badania ankietowego, kt├│ry nast─Öpnie zosta┼é z┼éo┼╝ony na r─Öce nowos─ůdeckiej Policji.

26 - 28 maj 2009r.

Udział przedstawicieli KNRR tj. Justyny Poręba oraz Marzeny Rosiek w III Międzynarodowej Konferencji nt. ,,Transgraniczna turystyka ekologiczna jako szansa rozwoju regionu", która odbyła się w dniach 26-28 maja 2009r. w Albenie w Bułgarii.

Wygłoszenie referatu pt.:

• ,,Atrakcyjno┼Ť─ç turystyczna wybranych kraj├│w UE - wyniki bada┼ä"
    dr Marek Reichel, Justyna Por─Öba, Marzena Rosiek

Instytut Ekonomiczny PWSZ w Nowym S─ůczu przy wsp├│┼épracy dw├│ch uczelni nowos─ůdeckich Wy┼╝szej Szko┼éy Przedsi─Öbiorczo┼Ťci oraz Wy┼╝szej Szko┼éy Biznesu przeprowadzi┼é badania dotycz─ůce projektu: Transgraniczna turystyka ekologiczna jako szansa rozwoju regionu. Projekt ten realizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Nowym S─ůczu oraz wspierany przez Norweski Mechanizm Finansowy. Natomiast jego cel stanowi diagnoza atrakcyjno┼Ťci turystycznej wybranych kraj├│w Unii Europejskiej - bior─ůcych udzia┼é w projekcie. Badania zosta┼éy zrealizowane w dw├│ch etapach. Pierwszy z nich stanowi─ů ankiety weryfikuj─ůce ocen─Ö atrakcyjno┼Ťci wybranych kraj├│w. Badaniu zosta┼éa poddana grupa 700 os├│b, z czego 300 respondent├│w stanowi─ů studenci trzech s─ůdeckich uczelni wy┼╝szych tj. PWSZ, WSP oraz WSB, po 100 student├│w z ka┼╝dej. Natomiast kolejne 300 ankiet zosta┼éo przeprowadzone na przypadkowych mieszka┼äcach Nowego S─ůcza. Pozosta┼ée 100 kwestionariuszy analizuje opini─Ö mieszka┼äc├│w Balchik - miasta po┼éo┼╝onego na P├│┼énocy Bu┼égarii. Z kolei drug─ů cz─Ö┼Ťci─ů bada┼ä s─ů wywiady przeprowadzone w 7 biurach podr├│┼╝y w Nowym S─ůczu. Pozwalaj─ů one pozna─ç opinie dotycz─ůc─ů┬á atrakcyjno┼Ťci badanych pa┼ästw oparte na realnych analizach popytu na wyjazdy do danego kraju. Za┼éo┼╝eniem bada┼ä by┼éa ocena walor├│w turystycznych i atrakcyjno┼Ťci wybranych kraj├│w, natomiast podmiotem bada┼ä byty kraje partnerskie Powiatu Nowos─ůdeckiego tj. Bu┼égaria, Niemcy, W┼éochy, Rumunia oraz S┼éowacja.

4 - 6 wrzesień 2009r

Udział przedstawicieli KNRR tj. Justyny Poręba oraz Marzeny Rosiek w IV Międzynarodowej Konferencji nt. ,,Transgraniczna turystyka ekologiczna jako szansa rozwoju regionu", która odbyła się w Zalau w Rumunii.