Start Dotychczasowa dzia┼éalno┼Ť─ç Dzia┼éalno┼Ť─ç 2007
Dzia┼éalno┼Ť─ç 2007 Drukuj

Dzia┼éalno┼Ť─ç Ko┼éa Naukowego Rozwoju Regionalnego w roku 2007

Luty 2007r.

Udzia┼é w Og├│lnopolskiej Konferencji zorganizowanej przez Samorz─ůd Studencki Pa┼ästwowej Wy┼╝szej Szko┼éy Zawodowej im. Ks. Bronis┼éawa Markiewicza w Jaros┼éawiu.

23 - 24 marzec 2007r.

Warsztaty naukowe po┼é─ůczone z wyjazdem naukowo - integracyjnym w Grybowie.

Celem spotkania by┼éo nawi─ůzanie wsp├│┼épracy z w┼éadzami Gminy Gryb├│w w ramach przygotowanej Strategii Rozwoju Gminy Gryb├│w. Gmin─Ö Gryb├│w przedstawiono wed┼éug nast─Öpuj─ůcych punkt├│w:

• historia (kr├│tka charakterystyka Gminy przez w├│jta)
  • terytorium gminy (stan obecny oraz plany na przysz┼éo┼Ť─ç)
  • inwestycje
  • dzia┼éania, dzi─Öki kt├│rym gmina buduje swoj─ů konkurencyjno┼Ť─ç
  • Strategia Rozwoju Lokalnego Gminy

Po prezentacji gminy nast─ůpi┼éa dyskusja nad omawianymi zagadnieniami. Zaprezentowano powsta┼ée w Gminie inwestycje. Nast─Öpnie rozpocz─Ö┼éy si─Ö warsztaty dla student├│w oraz wszystkich zebranych na spotkaniu. Studenci tworzyli analiz─Ö SWOT Gminy, po czym nast─ůpi┼éo wsp├│lne podsumowanie.

29 marzec 2007r.

Udzia┼é w konferencji pod tytu┼éem "Zarz─ůdzanie przestrzeni─ů miasta" zorganizowan─ů przez SKN Gospodarki Przestrzennej SGH w Warszawie.
Udzia┼é w konferencji pt.: ÔÇ×Europa i ┼Ťwiat. Pr├│by spojrzenia w przesz┼éo┼Ť─ç" zorganizowan─ů przez Ko┼éo Naukowe Student├│w EUROREG Uniwersytetu Warszawskiego.

13 - 14 kwiecień 2007r.

Warsztaty naukowe po┼é─ůczone z wyjazdem naukowo-integracyjnym w Limanowej oraz nawi─ůzanie wsp├│┼épracy z w┼éadzami gminy Limanowa.

Cz┼éonkowie w┼éadz samorz─ůdu gminnego i powiatowego przedstawili histori─Ö, zasi─Ög terytorialny, realizowane inwestycje, sposoby podnoszenia konkurencyjno┼Ťci oraz strategi─Ö rozwoju lokalnego Gminy. Po prezentacji gminy nast─ůpi┼éa dyskusja nad omawianymi zagadnieniami. Nast─Öpnie przyst─ůpiono do warsztat├│w dla student├│w oraz wszystkich zebranych na spotkaniu. Studenci tworzyli analiz─Ö SWOT gminy, po czym nast─ůpi┼éo podsumowanie.

27 ÔÇô┬á28 kwiecie┼ä 2007r.

Odby┼éo si─Ö V Og├│lnopolskie Sympozjum K├│┼é Naukowych pt. "Wsp├│┼éczesne determinanty rozwoju regionalnego i lokalnego" zorganizowane przez Ko┼éo Naukowe Rozwoju Regionalnego Pa┼ästwowej Wy┼╝szej Szko┼éy Zawodowej w Nowym S─ůczu oraz Studenckie Ko┼éo Naukowe Polityki Regionalnej Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Konferencja zosta┼éa zorganizowana ju┼╝ po raz pi─ůty i w tym roku odby┼éa si─Ö w Krakowie w Starej Auli w Budynku G┼é├│wnym znajduj─ůcym si─Ö na terenie kampusu AE w Krakowie przy ul. Rakowickiej 27.┬á

Referaty wygłoszone przez członków naszego Koła:

• "Konkurencyjno┼Ť─ç jednostki samorz─ůdu terytorialnego i jej determinanty"
    Anna Popiół, Renata Dubis
  • "Sposoby finansowania inwestycji w jednostkach samorz─ůdu terytorialnego"
    Małgorzata Dara, Edyta Ziaja
  • "Rozw├│j lokalny jako efekt polityki w┼éadz lokalnych"
    Joanna Kociołek, Izabela Kasprzyk
  • "Regionalny program operacyjny wojew├│dztwa ma┼éopolskiego"
    Paulina Malik

Pierwszego dnia po oficjalnym otwarciu konferencji przez przedstawicieli AE w Krakowie oraz prof. dr hab. Tadeusza Kud┼éacza nast─ůpi┼éa prezentacja referat├│w przygotowanych przez student├│w 6 K├│┼é Naukowych uczelni z Polski: PWSZ w Nowym S─ůczu, AE w Krakowie, AE w Poznaniu, PWSW w Przemy┼Ťlu, PWSZ w Sulechowie, UAM w Poznaniu. Referenci om├│wili zagadnienia dotycz─ůce konkurencyjno┼Ťci jednostek samorz─ůdu terytorialnego, pozyskiwania inwestor├│w, rozwoju miast, innowacyjno┼Ťci jak r├│wnie┼╝ roli inwestycji i informacji w jednostkach samorz─ůdu terytorialnego. Przybli┼╝ona zosta┼éa tak┼╝e charakterystyka obszaru: Krakowa, Poznania, gmin pogranicza polsko-niemieckiego, Podkarpacia jak r├│wnie┼╝ wojew├│dztwa lubuskiego. Drugiego dnia podobnie jak w poprzednich latach, sympozjum zako┼äczy┼éa wycieczka. W tym roku by┼éy to browary w Tychach.

5 ÔÇô 8 wrzesie┼ä 2007r.

Pomoc cz┼éonk├│w Ko┼éa Naukowego Rozwoju Regionalnego tj. Justyny Por─Öba i Mateusza Sawulskiego przy organizacji XVII Forum Ekonomicznego w Krynicy ÔÇô Zdroju w ramach wsp├│┼épracy miedzy Pa┼ästwow─ů Wy┼╝sz─ů Szko┼é─ů Zawodow─ů w Nowym S─ůczu a Fundacj─ů Instytutu Studi├│w Wschodnich.

9 listopad 2007r.

Udzia┼é Ko┼éa Naukowego Rozwoju Regionalnego w wyk┼éadzie otwartym prof. dr hab. Jerzego Hausera nt. ÔÇ×P─Ötle rozwojuÔÇŁÔÇôo polityce gospodarczej Polski, kt├│ry odby┼é si─Ö w Instytucie Ekonomicznym Pa┼ästwowej Wy┼╝szej Szko┼éy Zawodowej w Nowym S─ůczu.

10 ÔÇô12 grudzie┼ä 2007r.

Udzia┼é przedstawicieli Ko┼éa Naukowego Rozwoju Regionalnego w Akcji ÔÇ×Serce SercuÔÇŁ tj. Justyny Por─Öba, Marzeny Pustu┼éka, Aliny Por─Öba oraz Agnieszki Ko┼ébon. Pomaga┼éy w zbi├│rce produkt├│w na cele charytatywne.