Start Dotychczasowa dzia┼éalno┼Ť─ç Dzia┼éalno┼Ť─ç 2006
Dzia┼éalno┼Ť─ç 2006 Drukuj

Dzia┼éalno┼Ť─ç Ko┼éa Naukowego Rozwoju Regionalnego w roku 2006

12 maj 2006r.

Zorganizowanie IV Og├│lnopolskiego Sympozjum K├│┼é Naukowych nt.: "Zmieniaj─ůcy si─Ö ┼Ťwiat - wsp├│┼éczesne wyzwania rozwoju lokalnego i regionalnego".

Konferencja zosta┼éa zorganizowana przez Ko┼éo Naukowe Rozwoju Regionalnego przy wsp├│┼épracy z Ko┼éem Polityki Regionalnej Akademii Ekonomicznej w Krakowie i odby┼éa si─Ö w Pa┼ästwowej Wy┼╝szej Szkole Zawodowej w Nowym S─ůczu. Cyklicznie organizowana konferencja by┼éa kontynuacj─ů rozwa┼╝a┼ä z lat wcze┼Ťniejszych nad tematyk─ů szeroko poj─Ötego rozwoju lokalnego.

Przedsi─Öwzi─Öcie sk┼éada┼éo si─Ö z 4 sesji, w trakcie kt├│rych aktywnie uczestniczyli zaproszeni reprezentanci m.in.: Ko┼éa Naukowego Gospodarki Przestrzennej Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, Studenckiego Kola Nauk Prawnych "K-Lex" PWSZ w Gorzowie Wielkopolskim, PWSZ z Przemy┼Ťla oraz┬á Ko┼éa Polityki Regionalnej AE w Krakowie, a tak┼╝e PWSZ w Nowym S─ůczu oraz przedstawiciele WSB-NLU w Nowym S─ůczu. Po oficjalnym otwarciu konferencji przez W┼éadze PWSZ oraz AE, a tak┼╝e Pani─ů Zofi─Ö Pieczkowsk─ů - zast─Öpc─Ö prezydenta Miasta Nowego S─ůcza rozpocz─Öto prezentacj─Ö referat├│w. Studenci om├│wili zagadnienia odnosz─ůce si─Ö do innowacyjno┼Ťci, konkurencyjno┼Ťci oraz roli inwestycji i informacji w dzisiejszym ┼Ťwiecie. Przybli┼╝ona r├│wnie┼╝ zosta┼éa charakterystyka obszaru: Krakowa, Rabki-Zdroju, Poznania, Rytra, gmin Podkarpacia jak r├│wnie┼╝ wojew├│dztwa lubuskiego. Na zako┼äczenie ka┼╝dej z sesji odbywa┼éa si─Ö dyskusja, kt├│ra pozwoli┼éa rozwia─ç w─ůtpliwo┼Ťci i wymieni─ç spostrze┼╝enia odno┼Ťnie zaprezentowanych prac.

Wieczorem organizatorzy zadbali o akcent integracyjno-rozrywkowy, kt├│rym by┼éo wsp├│lne ognisko. Opr├│cz uczestnik├│w konferencji wzi─Öli w nim r├│wnie┼╝ udzia┼é absolwenci PWSZ - dawni cz┼éonkowie Ko┼éa oraz przedstawiciele w┼éadz i kadry akademickiej zar├│wno PWSZ w Nowym S─ůczu jak i AE z Krakowa.

W sobot─Ö studenci udali si─Ö do Krynicy, gdzie zielonym szlakiem pod─ů┼╝ali ku Jaworzynie Krynickiej. Wycieczka umo┼╝liwi┼éa go┼Ťciom podziwianie urokliwych okolic. Wieczorem przy wsp├│lnym ognisku nast─ůpi┼éo podsumowanie konferencji.